24 Aralık 2010 Cuma

Bilimin Açıklayamadığı olay,Zemzem suyu.

       
         Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) raporlarına göre dünyanın en sağlıklı sularından olan zemzem suyunun esrarı, günümüz teknolojisindeki tüm araştırmalara rağmen çözülemiyor.

Kaynağı bulunamayan suyun denizden 80 kilometre uzakta olmasına ve çevresinde başka hiçbir kuyu olmamasına rağmen yıllardır kurumaması, araştırmacıları şaşkına çeviriyor.

Sadece 1.5 metre derinliğindeki kuyudan hac mevsiminde milyonlarca hacı tüm su ihtiyacını karşılarken, su seviyesinde de hiçbir azalma olmuyor.


Amerika'da yapılan test sonuçlarına göre ise zemzem, içinde mikroorganizma ve bakteri bulunmayan tek su olma özelliği taşıyor.


WHO tarafından da zemzem, dünyanın en içilebilir ve sağlıklı sularından biri olarak açıkladı.

Fakat diğer sulara göre çok daha besleyici ve mineral barındıran suyun kaynağı ise halen araştırma konusu..


14 yorum:

Adsız dedi ki...

Vermeyin o sudan incelemeye falan kardeşim...Bulamazlar tabi herkes bir gün müslüman olacak bunu böyle biliniz.

Adsız dedi ki...

bir zamanlar yıldırımları Zeus adında bir tanrının gönderdiği sanılırdı, bermuda üçgeni güya şeytanın üçgeniydi, dünyanın öküzün boynuzları üzerinde olduğuna can-ı gönülden inananlar vardı, hatta bu nedenle Galilei'yi öldürmeye kalkışanlar dahi oldu... amma ve lakin günü geldi bilim sayesinde o yobazlar ve karanlık inançları çoktan yok olup gitti, onlardan günümüze kalan bazı kalıntılar var, can çekişmekteler. güneş balçıkla sıvanmaz hacı, güneşten geldik. Galilei'nin halinden ancak Darwinciler anlar da peki ya Darwincilerin halinden kim anlar, uzun lafın kısası anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.

Adsız dedi ki...

hadi diyelim bilim şimdilik açıklayamadı bu konuyu, söz konusu kuyunun da kaynağı yok su gaipten geliyor, bunu da yuttuk diyelim, e peki bu yazının kaynağı nerede diye sormazlar mı adama güzel kardeşim? hangi araştırmacılarmış bu çalışmayı yapan, ne zaman yapmışlar, hangi kurumda kuruluşta çalışıyorlar, nerede yayınlanmış bu araştırmanın sonuçları? Bana kalırsa bu işin sonu da İngiltere'deki ünlü Loch Ness canavarı ile aynı olacak:

"Loch Ness Canavarı ile ilgili yapılan en kapsamlı araştırma Temmuz 2003'te BBC'nin desteklediği bir araştırma ekibi tarafından yapıldı. 600 ayrı sonar ışını ve uydu navigasyon ekipmanı kullanılarak yapılan taramalar sonunda gölde ne canavar, ne canavarın iskeleti, ne de canavarı beslemeye yeterli başka canlıların bulunmadığı kesin ve net olarak kanıtlandı."

Kaynaklar:
http://en.wikipedia.org/wiki/Loch_Ness_Monster#References_and_notes

şurası da var ki bu tür haberler, insanların olay yerine akın etmesine ve birilerinin inanılmaz paralar kazanmasına yardımcı oluyor, bu tuzaklara düşmeyelim

Adsız dedi ki...

heh he:)) sayfanin en ustunde resimde en sagdaki ampule dikkat eden oldu mu, bari ileri teknoloji enerji tasarruflu olanindan koyaydiniz, onun modasi coktan gecti yea :)))

Adsız dedi ki...

galle gallo mudur neyin aha n onun gadar gitab düşşün gafanza daha ne deyü

Adsız dedi ki...

Lütfen insanların inançlarına ve düşüncelerine saygılı olunuz. Sizi saygıya davet ediyorum. Kimse kimseyi bi şeye inanmaya ya da inanmamaya zorlayamaz.herkezin kendi aklı ve hür iradesi vardır. Başımıza ne geliyorsa dinleri tekellerine alanlar ve onlara körü körüne inananlardan geliyor. Her insan kendi aklıyla özgürce düşünebilme yeteneğine ve hakkına sahiptir. Hep ortalığı bu papaz, haham, imam gibi sıfatları olan kişiler karıştırıyor.Bi de hep erkekler sahipleniyor dinleri, sanki onların malıymış gibi hep onların sözü geçiyor bi tek.Saten hepsi aynı Yaradan'a inanıyor ama hepsi birbirini boğazlıyor. Fotbol takımı tutar gibi din taraftarlığı yapıyorlar. Bu çok saçma bişi.

Adsız dedi ki...

Adsiz sana iki soru birincisi amacin ve dinin ne ikincisi kendini cokmu zeki saniyorsun ucuz kahramanlik yapma cok bilmis ukala acıklamalarini (kendine göre) kendi dininden olanlara sakla gerizekali senin aksi yönde aciklanmis bildigin bir bilimsel acıklama varsa onu gönderde bizde ögrenelim

Adsız dedi ki...

arkadaşım böyle kaynaksız yazı vermeye devam etmenin bazı sonuçları var.

1-) halkı kaynaksız yazılar okumaya alıştırman
2-) eninde sonunda en baba profesör bile makalesinde kaynak göstermek zorundadır.
3-) bilimle ciddi ciddi uğraşan insanlar kaynaksız yazıların hiçbirini kale almaz
4-) BUNUN USULÜ BÖYLEDİR.

Adsız dedi ki...

hangi rapor, kaçyılında yazılmış? raporun detayları neler, senin bilgiyi çarpıtmadığını nereden bileceğiz? belli ki bu özet, raporda bunun daha binlerce detayı var... anladın mı şimdi? KAYNAK GÖSTER ARTIK. BİLİMSEL BİLGİ BU ŞEKİLDE PAYLAŞILMAZ. BU BİLİMİN ABC'SİDİR.

Adsız dedi ki...

Anlaşılan birileri bu sayfayı evrim sayfası sanıyor..Sürekli evrim teorisiyle ilgili habermi istiyorsunuz..Kaynak diyorsun WHO raporlarına göre diyor..çok işin yoksa evrim araştırmasını bırakırsın bakarsın zemzem ile ilgili yapılan açıklamalara..Bu haber gün ihtibariyle gazete ve birçok haber sitesindede cıkmıştır..Bu sayfanın bunu yayınlamasında hiçbir kusur yoktur..Kaynak Who diyor.Eğer tatmin olmayan varsa araştırır..Beğenmeyenide zorla tutan yok zaten.

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

http://www.ntvmsnbc.com/id/25162396/

Adsız dedi ki...

komiksiniz lan, herkezin ismi adsız yıh yıh yıh :)))))