16 Ekim 2011 Pazar

"Yeti olduğundan yüzde 95 eminiz!"


Bilim adamları Rusya'da çekilen görüntüler üzerinde yaptıkları incelemenin ardından Yeti’nin yüzde 95 ihtimalle gerçek olduğunu açıkladılar. 


Kar adam Yeti gibi efsanevi yaratıkların hakikaten var olduklarına dair “kanıtlar” genelde amatörler tarafından çekilmiş bulanık görüntüler şeklinde gündeme gelir.

Ancak bu defa Rusya’nın kömür madenciliği yapılan Kemerobo bölgesinde bir grup bilim adamı yaptıkları araştırmalar sonucunda korkunç kar adamın var olduğundan “yüzde 95 emin” olduklarını iddia ettiler.
Dünyanın dört bir yanından gelen ve sayıları 15’e yakın bilim adamı ve “Yeti uzmanı”, yerel halkın büyük ayak izleri gördüğüne dair haberlerin artması üzerine bölgede keşiflerde bulundu.
Grup tarafından yapılan açıklamada ayak izlerini keşfettiklerini ve ayrıca Rusya dağlarında bir Yeti’ye ait olduğu tahmin edilen saç örneklerini bulduklarını söylediler.

Kemerova bölgesi idaresinden yapılan açıklamada, “Azasskaya mağrasında yapılan keşifte Şoria dağlarında “Kar Adam” yaşadığına dair kesin kanıtlar bulundu” denildi.
Açıklamada bilim adamlarının Yeti’nin ayak izlerini, yatağını ve kendi bölgesini belirlemek için kullandığı bazı işaretleri buldukları belirtildi. Toplanan bu eserlerin özel laboratuarlarda analiz edileceği duyuruldu.
Gruptaki bilim adamlarının Kemerove bölgesinde bulunan işaretlere dayanarak bölgede bir “kar adam” bulunduğundan yüzde 95 emin oldukları belirtildi.

-veteknoloji-

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Reklam kokan hareketler bunlar.Turizm endüstrisinin bu kadar revaçta oldu bir dünya da daha ne Yetiler bulunur.

Edoxia dedi ki...

Su durumda Van Gölü canavarinin varligi da gerceklik kazanmis bulunuyor.Bu habere bakilirsa,Yapmayin kardesim Yeti vardi da bizmi yedik..?

Adsız dedi ki...

Ya sabır...

Turizm merkeziydi ya Rusya, ondan turist çekmeye çalışıyorlar. Önemini yitirmemek için... Tövböe..